Wystawy Andrzeja Wróblewskiego w Kutnie

Polecamy ekspozycję wystaw Andrzeja Wróblewskiego “Portrety Ziemi” oraz “Podróże małe i duże” w Centrum Teatru Muzyki i Tańca filia Kutnowskiego Domu Kultury, ul. Teatralna 1, 99-300 Kutno

Wernisaż odbędzie się w dniu 7 lipca 2019r . o godzinie 19:00 wraz z koncertem MIKE RIF & CUBANIA, SABOR DE CUBA.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.

Od autora

Portrety Ziemi

Ziemia jest naszym źródłem, domem, matką, żywicielką.
Tu mamy swój początek i tu będzie nasz koniec.
Jesteśmy niewiele znaczącym i krótkotrwałym bytem. Ziemia daje nam wszystko, często więcej niż na to zasługujemy.

Projekt „Portrety Ziemi” rozpoczynam cyklem z okolic Luksoru w Egipcie. Leżące nad brzegiem Nilu skrawki uprawnej Ziemi, pozwalają na czterokrotne zbiory w okresie jednego roku.

Od wieków nie nastąpiły tam znaczące zmiany w sposobie upraw i zbiorów. Cały projekt „Portrety Ziemi” planowany na kilka cykli, chciałbym zrealizować stawiając nie tylko sobie pytanie:

Jaki jest nasz stosunek do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy?

Podróże małe i duże

Czasem wychodząc tylko kilka kroków od domu można napotkać urzekające widoki i wrócić z pięknymi fotografiami. Nie każda podróż musi być daleka i egzotyczna.

Projekt „Podróże małe i duże” to prezentacja losowo wybranych fotografii ze zbiorów fotografii podróżniczej. Wśród prac znajdą się widoki zarówno z bardzo odległych zakątków świata jak i miejsc, które znajdują się na wyciągnięcie ręki.

Różnorodność świata, natury, kultur jest zadziwiająca. Każde miejsce na świecie może pokazać nam życie z innej perspektywy.