Skip to content

Darowizny i wsparcie

Działalność GTF finansowana jest zgodnie ze statutem głównie ze składek członkowskich oraz darowizn na cele statutowe.

Dla osób i instytucji, które zadeklarują regularne wsparcie w uzgodnionej indywidualnie kwocie, mamy statutowo przewidzianą funkcję Członka Wspierającego.

Przekaż darowiznę bezpośrednio

Pomoże nam każda, kwota wpłacona na konto: 47 2530 0008 2049 1046 2546 0001 PLN (Nest Bank), tytułem „Darowizna na cele statutowe GTF. KRS 0000224422”.

Wpłaty mogą być jednorazowe lub powtarzalne (np poprzez zlecenie stałe).

Przekaż 1,5% podatku

GTF współpracuje z Fundacją Studencką „Młodzi Młodym” z Częstochowy, za pośrednictwem której pozyskujemy fundusze z odpisów 1,5% podatku.

Jak przekazać 1,5%?

Podczas wypełniania formularza PIT w pozycji Wniosek o przekazanie 1,5% wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: GTF 12660

Rozliczenie można przygotować za pomocą darmowego programu dostępnego na stronie fsmm.pl.

Darowizny i wsparcie

Zostań Partnerem GTF

Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje, które zechciałby wspierać niezależnie fotograficzne działania kulturalne i edukacyjne na Pomorzu. W zamian za pomoc materialną w realizacji naszych zadań statutowych oferujemy szereg działań promujących markę Partnera.

Prosimy o kontakt na adres info@nullgtf.org.pl – prześlemy kompletną ofertę współpracy promocyjnej

Pytania i odpowiedzi

  • Oczywiście. Oprócz naszych własnych działań na rzecz Partnerów, prawo przewiduje, że darowizny przekazane na działalność statutową stowarzyszeń takich jak GTF, można odliczyć od podatku do 6% swojego przychodu. Wystarczy zrealizować wpłatę robi się bezpośrednio przelewem na konto stowarzyszenia a potem ujmuje się ją na podstawie potwierdzenia wpłaty przy rozliczeniu rocznym w zestawieniu ulg. Tak samo jak np ulgę internetową czy odpis/darowiznę religijną. Jako dowód wystarczy zachować potwierdzenie przelewu.

    W przypadku firm jest bardzo podobnie. Wysokość takiego odpisu także określa prawo. Detale opisane są na przykład na stronach http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1886163.html
    lub na http://www.pit.pl/darowizny/

GTF utrzymuje się ze składek członkowskich oraz dobrowolnych wpłat niezrzeszonych miłośników fotografii

Wesprzeć można nas bezpośrednio – wpłatą na konto lub poprzez odpisanie 1,5% podatku.
Podczas wypełniania formularza PIT w pozycji Wniosek o przekazanie 1,5% wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: GTF 12660