Skip to content

Darowizny i wsparcie

Działalność GTF finansowana jest zgodnie ze statutem głównie ze składek członkowskich oraz darowizn na cele statutowe.

Dla osób i instytucji, które zadeklarują regularne wsparcie w uzgodnionej indywidualnie kwocie, mamy statutowo przewidzianą funkcję Członka Wspierającego.

Przekaż 1% podatku

GTF współpracuje z Fundacją Studencką „Młodzi Młodym” z Częstochowy, za pośrednictwem której pozyskujemy fundusze z odpisów 1% podatku.

Jak przekazać 1%?

Podczas wypełniania formularza PIT w pozycji Wniosek o przekazanie 1% wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: GTF 12660

Rozliczenie można przygotować za pomocą darmowego programu dostępnego na stronie fsmm.pl.

Instrukcja przekazania 1% dla GTF

Przekaż darowiznę bezpośrednio

Pomoże nam każda, kwota wpłacona na konto: 47 2530 0008 2049 1046 2546 0001 PLN (Nest Bank), tytułem „Darowizna na cele statutowe GTF. KRS 0000224422”.

Wpłaty mogą być jednorazowe lub powtarzalne (np poprzez zlecenie stałe).

Zostań Partnerem GTF

Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje, które zechciałby wspierać niezależnie fotograficzne działania kulturalne i edukacyjne na Pomorzu. W zamian za pomoc materialną w realizacji naszych zadań statutowych oferujemy szereg działań promujących markę Partnera.

Prosimy o kontakt na adres info@nullgtf.org.pl – prześlemy kompletną ofertę współpracy promocyjnej

Pytania i odpowiedzi

  • Oczywiście. Oprócz naszych własnych działań na rzecz Partnerów, prawo przewiduje, że darowizny przekazane na działalność statutową stowarzyszeń takich jak GTF, można odliczyć od podatku do 6% swojego przychodu. Wystarczy zrealizować wpłatę robi się bezpośrednio przelewem na konto stowarzyszenia a potem ujmuje się ją na podstawie potwierdzenia wpłaty przy rozliczeniu rocznym w zestawieniu ulg. Tak samo jak np ulgę internetową czy odpis/darowiznę religijną. Jako dowód wystarczy zachować potwierdzenie przelewu.

    W przypadku firm jest bardzo podobnie. Wysokość takiego odpisu także określa prawo. Detale opisane są na przykład na stronach http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1886163.html
    lub na http://www.pit.pl/darowizny/

GTF utrzymuje się ze składek członkowskich oraz dobrowolnych wpłat niezrzeszonych miłośników fotografii

Wesprzeć można nas bezpośrednio – wpłatą na konto lub poprzez odpisanie 1% podatku.
Podczas wypełniania formularza PIT w pozycji Wniosek o przekazanie 1% wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy: GTF 12660