Darowizny i wsparcie

Działalność GTF finansowana jest zgodnie ze statutem głównie ze składek członkowskich oraz darowizn na cele statutowe.

Dla osób i instytucji, które zadeklarują regularne wsparcie w uzgodnionej indywidualnie kwocie, mamy statutowo przewidzianą funkcję Członka Wspierającego.

Przekaż darowiznę

Dowolna kwota na konto: 47 2530 0008 2049 1046 2546 0001 PLN (Nest Bank)
tytułem “Darowizna na cele statutowe GTF. KRS 0000224422”.

Wpłaty mogą być jednorazowe lub powtarzalne (np poprzez zlecenie stałe).

Zostań Partnerem GTF

Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje, które zechciałby wspierać niezależnie fotograficzne działania kulturalne i edukacyjne na Pomorzu. W zamian za pomoc materialną w realizacji naszych zadań statutowych oferujemy szereg działań promujących markę Partnera.

Prosimy o kontakt na adres info@nullgtf.org.pl – prześlemy kompletną ofertę współpracy promocyjnej

 

[themify_hr color=”light-gray” width=”90″ border_width=”2″]

Pytania i odpowiedzi

Kto może wpłacać darowizny dla GTF?

Każdy może. Najważniejsze by na przelewie był opis “na działalność statutową’ – wtedy oprócz satysfakcji można skorzystać dodatkowo dzięki odpisom podatkowym

Czy są jakieś korzyści ze wsparcia finansowego dla GTF?

Oczywiście. Oprócz naszych własnych działań na rzecz Partnerów, prawo przewiduje, że darowizny przekazane na działalność statutową stowarzyszeń takich jak GTF, można odliczyć od podatku do 6% swojego przychodu. Wystarczy zrealizować wpłatę robi się bezpośrednio przelewem na konto stowarzyszenia a potem ujmuje się ją na podstawie potwierdzenia wpłaty przy rozliczeniu rocznym w zestawieniu ulg. Tak samo jak np ulgę internetową czy odpis/darowiznę religijną. Jako dowód wystarczy zachować potwierdzenie przelewu.

W przypadku firm jest bardzo podobnie. Wysokość takiego odpisu także określa prawo. Detale opisane są na przykład na stronach http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1886163.html
lub na http://www.pit.pl/darowizny/

Czy przewidziane jest promowanie firm, które zrobią darowiznę?

Jak najbardziej. Za indywidualną zgoda każdego darczyńcy umieszczamy notkę na stronie gtf.org.pl. Wszystkie firmy, które w danym roku pomogą nam kwotą 500zł lub większą – od tego momentu będą do końca roku prezentowane na wszystkich materiałach promocyjnych jakie wykonujemy dla wystaw i wydarzeń. Dla firm, które zechcą wesprzeć nas kwotami większymi – indywidualnie uzgadniamy zakres prezentacji.

Na co przeznaczone są zebrane fundusze?

Gros środków przeznaczane jest na działanie Galerii GTF – miejsca prezentacji prac, warsztatów i spotkań fotograficznych. Wszystkie możliwe nadwyżki przeznaczamy na finansowanie nagród konkursowych (fotograficzne konkursy powiatowe, szkolne, uczelniane i wewnętrzne GTF), wsparcie edukacji fotograficznej (np pod postacią warsztatów dla młodzieży), utrzymanie i zabezpieczenia Archiwum Fotograficznego GTF oraz inne zadania statutowe.

Czy przyda się pomoc niefinansowa?

Tak, zdecydowanie.
Siedziba GTF znajduje się w lokalu, który wstępnie wyremontowaliśmy samodzielnie, ale jest w nim jeszcze wiele rzeczy do zrobienia – wymiana okien, naprawa podłogi, docieplenie ścian, modernizacja ogrzewania i oświetlenia. Potrzebujemy nowy system regałów oraz bezkwasowe teczki i pudła do archiwum. Chętnie przyjmiemy wszelkie wsparcie.