Jacek Kozłowski i Agnieszka Gutral – Japońskie impresje

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Impresje japońskie”, której wernisaż odbędzie się 7 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak w Gdańsku Oliwie, ul. Opata J. Rybińskiego 25. Wystawę będzie można oglądać do 2 lutego 2020 r.

Była ona już prezentowana we wrześniu 2019 r. w Warszawie.

Składają się na nią autorskie fotografie Jacka M. Kozłowskiego oraz Agnieszki Gutral stanowiące subiektywne spojrzenie na Japonię na przestrzeni wielu lat. To odbicie emocji i uczuć związanych z tym krajem, odwiedzanymi miejscami i spotykanymi tam ludźmi. I to tylko niewielki fragment tego, czym autorzy prac pragną podzielić się z odwiedzającymi wystawę.
Prezentowane zdjęcia nie są „pocztówkowym” opisem Japonii, a jedynie osobistym oglądem tego kraju i jego mieszkańców. Powstały w latach 2005-2019 w różnych miejscach i okolicznościach.

Jacek M. Kozłowski urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Od kilku lat mieszka w Gdańsku i jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Agnieszka Gutral, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, fotografka , miłośniczka kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 16 lat. Polonistka z wykształcenia, joginka z powołania. Spiritus movens Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej Fuji-san w Gdańsku.