Dorota Kolak i Andrzej Wróblewski: AKT – spotkanie i wernisaż w Gdyni

W imieniu Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zapraszamy na spotkanie ze znaną aktorką Dorotą Kolak i wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem AKT dnia 5 grudnia 2018 o godz.17.30 do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni (ul. Abrahama 86, wejście od ul.Władysława IV.) Spotkanie z Dorotą Kolak poprowadzi znana dziennikarka Alina Kietrys.

Dorota Kolak pochodzi z Krakowa. Jej rodzina od trzech pokoleń związana jest z teatrem. Swoją karierę rozpoczęła na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, jednak od 1982 roku jest aktorką Teatru Wybrzeże, na scenie którego zagrała przeszło 70 dużych ról. Na swoim koncie ma także liczne kreacje w Teatrze Telewizji, filmach oraz serialach. Jest laureatką bardzo wielu nagród i odznaczeń. Czasem reżyseruje. Spełnia się również jako pedagog na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Andrzej Kazimierz Wróblewski artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Pracował jako fotoreporter, uczestniczył w projektach fotograficznych, zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych: gumie chromianowej i platynotypii. Wszystkie prace wykonuje w pracowni autorskiej i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, aby została ona uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną.

Wystawę fotografii będziemy mogli oglądać do końca stycznia 2019 roku.