Cyjanotypie – wystawa powarsztatowa

21 czerwca 2018r o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy zbiorowej, na której zaprezentowane zostaną cyjanotypie zrealizowane podczas trwających od stycznia do czerwca warsztatów cyjanotypii w GTF.

Autorzy zdjęć i fotogramów: Jolanta Herburtowska, Ewa Młodzianowska, Anna Płatek, Adam Dereszkiewicz, Adam Fleks, Jerzy Kulczycki.

O warsztatach

W pierwszych miesiącach 2018 roku uformowała się w Gdańskim Towarzystwie Fotograficznym grupa osób zainteresowanych jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypią. Spotkania odbywały się średnio co dwa tygodnie, zaś jej skład zmieniał się dzięki udziałowi innych zainteresowanych tematem koleżanek i kolegów z GTF.
Od samego początku podeszliśmy do zagadnienia empirycznie – własnoręcznie próbując wielu różnych sposobów wykonywania oraz uszlachetniania odbitek w technice cyjanotypii.
Spotkania i gros prac odbywały się w pracowni ciemniowej GTF. Wiele prób miało miejsce w naszych domach, zaś na spotkaniach dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, uwagami i opiniami na temat techniki, materiałów czy sposobów osiągnięcia danego rezultatu.

O wystawie

Wyszliśmy wspólnie z założenia, że wystawę warto wzbogacić pierwiastkiem edukacyjnym, dlatego prezentujemy nasze zarówno udane jak i testowe prace. Wszystkie sprawiły nam dużo frajdy i dały możliwość opanowania nowej formy wyrazu fotograficznego.
Pomysłodawcą i prowadzącym warsztaty cyjanotypii GTF jest Adam Dereszkiewicz.

 

Wystawa i warsztaty zostały współfinansowane ze środków Miasta Gdańska.