Anna Jakubowska – Fotografia CB

Od 19 kwietnia 2018r (czwartek) w Galerii GTF prezentować będziemy przez miesiąc fotografie Anny Jakubowskiej. Zapraszamy na skromne otwarcie wystawy o godzinie 18:00.

O wystawie

Gdyby porównać drogę twórczą do rzeki, to obok głównego nurtu pojawiają się różne zakola, ławice, wyspy, przełomy czy nieruchome martwe pozostałości.
Zdarza się , że boczny nurt po jakimś czasie staje się nurtem głównym, albo tworzy oddzielną rzekę, która już się inaczej nazywa i gdzie indziej kończy swój bieg.

W mojej rzece twórczości fotografia czarno biała jest takim bocznym nurtem. Bywa, że powodem powstawania zdjęć czarnobiałych jest chęć pozbycia się od czasu do czasu zbędnej wielobarwności.

Są to także próby przeciwstawienia sobie rozgadanej fotografii naturalistycznej, innej konwencji świadomie nawiązującej do fotografii z ubiegłego stulecia będącej ukłonem w stronę tych odbiorców, którzy na takiej fotografii się wychowali.

Prezentowany zestaw zdjęć jest moją 13 wystawą indywidualną. Poszczególne prace z tej wystawy były nagradzane na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach fotograficznych.

Zainteresowanych moją twórczością zapraszam na stronę www.annajakubowska.com