Wystawa Adama Gardziewicza “Mam na imię Marek”

Serdecznie zapraszamy do Galerii GTF w piątek 8 grudnia 2017 na godzinę 18:00 na wernisaż wystawy fotograficznej, która jest próbą przybliżenia osoby Marka – młodego mężczyzny, który urodził się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD). Pomimo występującego u niego silnego napięcia mięśniowego uniemożliwiającego mu niezależną egzystencję, stara się być maksymalnie samodzielny.

Wystawa będzie prezentowana do 12 stycznia 2018 roku. Wstęp wolny w poniedziałki i czwartki w godzinach 18-20.

O Autorze

Adam Gardziewicz, urodzony w 1966 r. w Gdańsku. Fizjoterapeuta, terapeuta manualny – absolwent gdańskiej AWF i Medycznego Studium Zawodowego w Gdańsku. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi ruchowo.

Z fotografią rozpoczął przygodę około roku 1984 zainspirowany pasją swego ojca i wujka. Przez lata rozwijał się jako samouk. Ostatecznie szlify zawodowe fotografa zdobył w Sopockiej Szkole Fotografii WFH – którą ukończył z wyróżnieniem w 2014r. Od początku 2017r. jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, od tego czasu brał udział w kilku wystawach zbiorowych Towarzystwa.

Prezentowana wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną fotografa. Interesujące go obszary tej sztuki to, poza fotografią dokumentalną,­ portret i akt.
Fotografuje jako freelancer, z zamiłowania – nie z konieczności.

Kuratorem wystawy jest Paweł Wyszomirski.

Wystawa prezentowana jest w ramach obchodów 70-lecia GTF.

Patronat Honorowy dla 70-lecia GTF

Wystawa Adama Gardziewicza “Mam na imię Marek”
Wystawa Adama Gardziewicza “Mam na imię Marek”

Sponsor

Wystawa Adama Gardziewicza “Mam na imię Marek”

Patronat

Partnerzy GTF

Patronat medialny