Andrzej Wróblewski- Zwierciadła

Serdecznie polecamy wystawę fotograficzną Andrzeja Wróblewskiego “Zwierciadła” w Bibliotece na Suchaninie przy ul Paderewskiego 11 w Gdańsku. Wernisaż odbędzie się w piątek, 18 listopada o godzinie 18:00, zaś ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 16 stycznia 2017 r.

„Zwierciadła” to długotrwały projekt fotograficzny, w którym autor chciałby utrwalić to co ulega nieustającej zmianie w chwilę po uruchomieniu migawki aparatu: światło, barwę, zmysłowość, piękno natury, ludzi, emocje, kruchość bytu!…Prezentowane fotografie pierwszej
części kontynuowanego w przyszłości projektu są odsłoną refleksji nad zmiennością natury, architektury, ludzi i związanych z tym emocji co autor starał się zarejestrować obrazem w pierwszej części projektu.

***
Andrzej Wróblewski fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1967 roku. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak również publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych i jest laureatem tychże.

Najnowsze projekty fotograficzne to prace w technikach historycznych: gumie chromianowej i platynotypii. Pierwszoplanowe i najważniejsze to tworzenie prac zgodnie
z kryteriami i wymogami fotografii kolekcjonerskiej.
Drukuje prace zapewniające zgodność z międzynarodowym standardem Epson DigiGraphy. Również w technice druku Piezografii, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Stosowane podłoża najwyższej jakości, jak również oryginalne pigmenty dla jednej i drugiej techniki są gwarancją najwyższej jakości i długowieczności.