Plan działań na marzec i kwiecień
Zima trzyma?! Cóż, może nie aż tak, jak na zdjęciu i do wyczekiwanej wiosny jeszcze chwilka, już na pewno niedługo!
Tymczasem moc serdeczności świątecznych posyłamy Wam wszystkim – koleżankom i kolegom klubowym, wszystkim fotografującym oraz fotografię kochającym (jak i my).
Mamy też szybką i ważną aktualizację planów – żeby nikt niczego nie przegapił, bo w kwietniu będzie dość ważna zmiana tradycyjnej kolejności spotkań.
Marzec
- 23 (pt) o 18:00 polecamy wykład dr hab. Macieja Szymanowicza „Fotograficzna „Szkoła wileńska” i jej kontynuatorzy w powojennym Trójmieście” na Audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul. Targ Węglowy 6 (wejście od ul. Tkackiej).
- 29 (czw) – nie ma spotkania – z okazji świąt
Kwiecień
- 5 (czw) – spotkanie odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym o 19:00. Nasz kolega Sebastian Bać zaprasza na wernisaż wystawy, która jest jego hołdem dla zmarłego w zeszłym roku Pawła Pierścińskiego. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. ponad 20 oryginalnych fotografii Pawła, wśród nich takie ikony Kieleckiej Szkoły Krajobrazu jak „Sinusoida”, „Zbocze Klonówki”, „Grodzisko w Stradowie” czy „Słońce Fotograficzne”.
Tylko na wernisażu będzie wyświetlony film dokumentalny „Kielecka Szkoła Krajobrazu” rok prod 1985. Pełny opis wydarzenia na stronie GCF - 12 (czw) – Grzegorz Sosiński – spotkanie o fotografii performatywnej
- 19 (czw) – Konkurs miesiąca, temat „Mgła”
- 26 (czw) – Mirosław Węsiora – spotkanie dotyczące technik Polaroid, w tym także transferu i przenoszenia emulsji na inne materiały
Maj
- 3 (czw) – spotkania nie ma – święto
Wtorkowe warsztaty i spotkania będą odbywały się wg ustalonego wcześniej kalendarza.
Zapraszamy!
Dr hab. Maciej Szymanowicz, prof. UAM – historyk sztuki specjalizujący się w historii fotografii. Obecnie profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od stycznia 2005 do lipca 2010 r. kierował Galerią Fotografii „pf” w Poznaniu. W l. 2007-2015 był członkiem rady programowej Biennale Fotografii w Poznaniu. Współpracował z wieloma instytucjami – Muzeum Narodowym w Warszawie przy organizacji wystawy Jana Bułhaka (2006), National Gallery of Art w Waszyngtonie przy wystawie „Foto: Modernity in Central Europe”, 1918-1945 (2007) oraz z The Museum of Modern Art w Nowym Jorku przy projekcie „OBJECT: PHOTO. Modern Photographs. The Thomas Walther Collection 1909–1949” (2013–2014). Autor licznych tekstów i publikacji na temat fotografii, w 2016 r. ukazała się jego książka pt. „Zaburzona epoka. Polska fotografia artystyczna w latach 1945–1955”.