Grzegorz Sosiński: Władza Obrazów – fotografia w działaniu

Serdecznie zapraszamy na wieczór z Grzegorzem Sosińskim, który w czwartek 12 kwietnia 2018r o 18:00 poprowadzi w GTF spotkanie dotyczące fotografii performatywnej.

  • Co mogę zrobić z fotografowaniem i fotografią?
  • Fotografia to nie tylko obraz, to również mechanizmy działania – performatywny wymiar fotografii.
  • Jak działają fotografie?

Te pytania otrzymałem od moich wykładowców, profesorów Piotra Wołyńskiego i Sławomira Decyka w III Pracowni Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W czwartek poproszę Was o pomoc/działanie i odpowiedź. Wykorzystamy nieudane/odrzucone negatywy Adama Dereszkiewicza, Adama Fleksa i Arka Srebnika. Spróbujemy stworzyć nowe obrazy/fotografie jako efekt procesu ich recyklingu. Albowiem akt fotograficzny został dokonany, w moim odczuciu najważniejszy element procesu wykonania fotografii. Wykonamy nowe obrazy, mutacje działania fotograficznego.

Celem tworzenia i upowszechniania fotografii przestaje być więc przenoszenie informacji, a staje się nim konstruowanie przedmiotów, które mają się plenić, replikować, rozprzestrzeniać i być w różnorodnych sposób używane, aplikowane do codziennych praktyk jednostek, wypełniając po brzegi ich pole percepcyjne i skupiać na sobie uwagę”.
Rafał Drozdowski, Marek Krajewski