Mikołajkowa Fotowymiana GTF

Jednymi z przyjemniejszych wydarzenień w kalendarium GTF są Mikołajki i spotkanie ‘wigilijne’. Tak się przyjemnie składa, że w tym roku będą one miały miejsce w ten sam dzień. Zarezerwujcie sobie już teraz czas na wieczór 17 grudnia :)

W imieniu Zarządu GTF serdecznie zapraszam na Mikołajkową Fotowymianę GTF wszystkich klubowiczów wraz z ich fotografującymi przyjaciółmi oraz naszych serdecznych znajomych ze ZPAF i GTTF.

Mile widziani będą też uczestnicy Otwartych Warsztatów Fotograficznych GTF oraz nasi sympatycy, pojawiający się na konkursach miesiąca, spotkaniach, plenerach czy wykładach OWF.

Na czym polega i jak odbywa się Fotowymiana GTF

  • Każdy uczestnik przynosi jedno zdjęcie lub zestaw własnego autorstwa, kompletnie oprawione, wydrukowane lub naklejone na sztywny podkład lub przygotowane w passe-partotu (gotowe do umieszczenia w ramce). Można też oczywiście przynieść więcej zdjęć i po prostu obdarować nimi znajomych poza pulą oficjalną. W tym temacie nie ma reguł :)
  • Ważne, by zdjęcie było podpisane minimum imieniem i nazwiskiem a najlepiej posiadało pełen porządny opis jak karze zdjęcie mieć powinno.
  • Zdjęcia przekazane na Fotowymianę zostają oznaczone numerkami i kolejno każdy uczestnik losuje dla siebie zdjęcie ‘w prezencie mikołajkowym’. Jeśli wylosuje zdjęcie własne, los wraca do puli i losujemy ponownie.
  • Jeśli po wylosowaniu zdjęcia przez każdego uczestnika zostaną jeszcze jakieś w puli (bo np ktoś dał więcej niż jedno zdjęcie) – decydujemy na żywo, czy losować będą inni goście, którzy nie dali zdjęć na wymianę czy kolejno ‘drugą rundę’ uczestnicy –  to jest zawsze decyzja demokratyczna na miejscu.

Cele Fotowymiany GTF

  • W ciągu roku kalendarzowego dość często nie możemy z racji innych obowiązków bywać na wszystkich spotkaniach GTF, miło więc będzie spotkać się w większym gronie przy takiej okazji oraz porozmawiać i powspominać, miło spędzić czas.
  • Wszyscy poznajemy lub znamy od dawna fotografów, często wielu – zarówno amatorów jak i zawodowców. Ale tak na prawdę mamy mało okazji do wspólnej integracji, poznania się i wymiany dobrego słowa. Spotkania po latach. Poznania nowych osób. Być może Mikołajkowa Fotowymiana GTF w swojej nowej szerszej formie – powstałej na bazie “Mikołajek GTF”, które są wieloletnią tradycją w GTF – stanie się taki miejscem i momentem spotkań fotograficznych w Trójmieście.
  • Tworzymy wszyscy naprawdę ciekawe prace i warto się nimi dzielić i chwalić się nawzajem, bo jest czym.

fotowymiana-gtf_ad04435fotowymiana_ad04446

przy okazji będzie spotkanie świąteczne, a na nich bywa różnie – czasem poważnie, a czasem bardzo poważnie nawet ;)

Oplatek-GTF_18-12-2014r_fot-eugeniusz-trojanowski
fot. Eugeniusz Trojanowski