gtf-adam-dereszkiewicz-autoportret2-2015_DSC0773_webPasjonat i samouk fotograficzny. Członek GTF od 2010 roku. Wiceprezes GTF 2012-14, Prezes w latach 2014-2021. Organizator plenerów i warsztatów fotograficznych, pomysłodawca formuły Otwartych Warsztatów Fotograficznych GTF, inicjator Siedziby i Galerii GTF przy Al Wojska Polskiego 10, uruchomionych w roku 2017.

Na co dzień zajmuje się szeroko pojętą grafiką oraz projektowaniem i obsługą serwisów internetowych, projektuje także okładki płytowe i plakaty.

W fotografii pasjonuje go forma analogowa oraz łączenie tradycyjnych technik reprodukcji obrazu z cyfrowymi. W kwestii stylistycznej stara się kreować obrazy proste, bardzo często czarno-białe i kontrastowe. Nie stroni od eksperymentów, jak na przykład zdjęcia obiektywem własnej konstrukcji, wiekowymi aparatami o wyjątkowo prostej budowie czy łączeniu technik fotograficznych z graficznymi.

Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych GTF a także prezentował autorskie projekty fotograficzne, zbierając pochlebne recenzje swoich prac. Realizuje się głównie w cyklach fotograficznych zestawiając proste obrazy w przekaz kompozycyjny a także, dość często, społeczny.

Najlepiej czuje się w kategoriach aktu, portretu oraz abstrakcji fotograficznej. W pierwszym temacie realizuje aktualnie kilka różnych, dłuższych cykli fotograficznych.

Wybrane prace