Informator OWF 05/2015

Drodzy Warsztatowicze :)

Przekazuję Wam garść informacji dotyczących najbliższego Warsztatu, oraz planów na kolejny sezon, który zaczniemy od września. Postaram się przedstawić je krótko. Mam nadzieję, że większość z Was dostanie je dzisiaj także emailem.

Najbliższy warsztat dotyczyć będzie fotografii nocnej i na długich czasach.

Temat poprowadzi Arkadiusz Srebnik.

 1. Wstęp teoretyczny odbędzie się w najbliższy czwartek 14 maja,
 2. Plener odbędzie się w sobotę 23 maja w parku Reagana. Zbiórka w punkcie, gdzie jest zrobione oficjalne miejsce na ognisko.
 3. Przegląd i omówienie prac odbędzie się w czwartek 28 maja

O tym jak przygotować się do pleneru powiemy na zajęciach teoretycznych.

Bardzo proszę osoby zainteresowane udziałem o śledzenie GTF na facebooku (można polubić profil) lub zerkanie na stronę www. Będzie tu jeszcze opublikowane dodatkowe info ze szczegółami pleneru.

Nadchodzą zmiany i udoskonalenia

 1. Jesteśmy w trakcie wymieniania całej strony internetowej GTF. Wstępnie planujemy jej wersję podstawową uruchomić do końca tego sezonu a przez miesiące letnie będzie ona ‘przyrastała’ w treści i funkcje. OWF będzie na niej miało swoje stałe lepiej widoczne miejsce.
 2. Nasz wbudowany w obecną stronę system newslettera okazał się być mało funkcjonalny. Niedługo wszyscy, którzy są zapisani na Newsletter OWF dostaną zaproszenia do nowego miejsca. Używamy go już do wysyłania newslettera klubowego i zdaje się sprawdzać bardzo dobrze.
 3. W kwietniu uzupełniliśmy program OWF o Wykłady. Pierwszym tematem była prawidłowa ekspozycja z uwzględnieniem systemu strefowego Adamsa.
 4. W nowym sezonie, od września 2015 planujemy, m. in.
  • warsztaty ‘zrób to sam’ dotyczące samodzielnego konstruowania wszelkich modyfikatorów światła i obrazu jakie możemy wykonać (a często nie przychodzi nam to do głowy)
  • kontynuację 3-spotkaniowych warsztatów tematycznych
  • 1-spotkaniowe wykłady, spotkania ‘gałkologiczne’ oraz spotkania ‘dla całkiem zielonych’ czyli osób początkujących

Dodatkowo, w najbliższym czasie

Na koniec wspomnę jeszcze, że będziemy brali udział w festynie VivaOliva, w sobotę 20 czerwca 2015roku na placu Inwalidów w Oliwie – poszukajcie namiotu GTF… może spotkamy się tam wszyscy i zrobimy wspólne warsztatowe zdjęcie pamiątkowe?
Detale będą na stronie www.

PS oprócz strony funkcjonuje także bardzo prężnie BLOG GTF (http://blog.gtf.org.pl/) – jest to miejsce gdzie prezentujemy relacje z róznych klubowych imprez i spotkań

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, do zobaczenia na warsztatach i spotkaniach GTF

uszanowania
Adam Dereszkiewicz
Prezes GTF