„Ptaki” – wystawa zdjęć Grzegorza Zieleńca w CH Osowa

Od środy 20 kwietnia, zapraszamy na wystawę zdjęć Grzegorza Zieleńca pt „Ptaki”, które będą prezentowane w przestrzeni wystawienniczej GTF w centrum Osowa aż do 30 maja.

Grzegorz Zieleniec uwiecznia zwierzęta na portretach w ich naturalnym otoczeniu. Podczas wystawy będzie można podziwiać zdjęcia niezwykle rzadkich ptaków. Oprócz walorów czysto wizualnych, cieszących oko odbiorcy wysoką wartością artystyczną, będzie można również poznać gatunki, których uchwycenie wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, wiedzy i pasji.

Wielu ludzi nie ma świadomości, jak piękne, kolorowe i rzadkie okazy występują w otaczających nas lasach, polach i łąkach. Fotograf udowadnia, że wcale nie trzeba wyjeżdżać w egzotyczne miejsca, aby zaobserwować majestatycznie wyglądające ptaki.

Autorem zdjęć jest Grzegorz Zieleniec – wybitny fotograf z ponad 15-letnim doświadczeniem. Jest również instruktorem nurkowania – współautorem książki „Nurkowanie” oraz wicemistrzem Polski w łucznictwie. Przemierza interesujące miejsca w Polsce i Europie w poszukiwaniu idealnych plenerów, co dostarcza mu moc niezapomnianych wrażeń. Skradanie się do zwierząt czy budowanie kryjówek to specyfika fotografii przyrodniczej, której efekty można podziwiać na tworzonych przez niego wystawach. Najbardziej fascynuje go jednak rodzima przyroda, która okazuje się niezwykle bogata.

 

Wystawa realizowana jest w ramach współpracy GTF z C.H. Osowa