Premierowa podwójna wystawa Adama Dereszkiewicza

W najbliższy piątek zapraszamy do Galerii GTF na wernisaż podwójnej, premierowej wystawy fotografii Adama Dereszkiewicza. Zaprezentowane zostaną zestawy prac pt “Szukając Wenus” oraz “Tak mnie dotykaj”. Ekspozycja będzie prezentowana przez cały październik. Wernisaż o 18:00 w piątek 4 października 2019.

Szukając Wenus (2013-2019)

Pierwsza część projektu obejmowała poszukiwania „wzorca” Botticellego wśród przypadkowo spotykanych osób. Pomimo znalezienia wielu potencjalnych uczestniczek – żadna z nich nie zdecydowała się na wzięcie udziału w projekcie. W drugiej części, zadania poszukania „Wenus” w samej sobie podjęły się dwadzieścia cztery uczestniczki. Dla jednych była to, najczęściej udana, próba samoakceptacji. Dla innych zaś uwiecznienie ich nagiej formy było całkowicie naturalne i jedynie potwierdzające ich akceptację dla tego kim są i jak wyglądają.

Wszystkie zebrane zdjęcia zostały połączone w jedną pracę fotograficzną o szerokości 4m.

Tak mnie dotykaj (2016-2019)

Projekt „Tak mnie dotykaj” wywodzi się z idei „rejestracji permanentnych”, a sięgając dalej, nawet z pionierskich prac Edwarda Muybridge’a. Uczestniczki miały za zadanie zademonstrować dotyk, który sprawia im przyjemność. Kadry oscylują wokół kobiecych piersi, jednak nie tylko z powodu ich urody. Drugą warstwą całego zestawu jest samobadanie piersi – czynność prosta w realizacji a jednak tak bardzo zaniedbywana na codzień. Mam nadzieję, że prezentowany zestaw oprócz estetycznego magnetyzmu kobiecego biustu spowoduje także refleksję na temat życia i zdrowia – swojego i najbliższych.

Na wystawie zostanie zaprezentowane sześć trzyzdjęciowych rejestracji.