Wystawa Krystian Maj – Fotoreporter Roku 2017

Zapraszamy na wystawę Fotoreporter Roku 2017, którą będziemy prezentować od 7 grudnia do końca roku. Zaprezentujemy zdjęcia wyróżnione w konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów.

Już trzeci raz fotoreporterki i fotoreporterzy rywalizowali o tytuł Fotoreportera Roku w formule olimpijskiej – nagrodą jest satysfakcja i okolicznościowy stempel imienny. Co roku stowarzyszenie powołuje jury, które ocenia 36 klatkowe portfolia i wybiera najlepsze zdjęcia roku w kategoriach.

W edycji 2017 jury w składzie: Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Marek Knap, Tymon Markowski, Zbigniew Furman, Czarek Sokołowski wyróżniło Krystiana Maja za uchwycenie najważniejszych wydarzeń roku 2017 i staranna edycję zdjęć. Do konkursu zgłosiły się 73 osoby. W poprzednich edycjach wyróżniono Macieja Moskwę i Tymona Markowskiego.

Poza konkursem Stowarzyszenie Fotoreporterów stara się wyróżniać fotoreporterów za zdjęcia ważne dla opinii publicznej. Czyli takie, dzięki którym inni dowiadują się o zdarzeniach. To wyróżnienie do tej pory wręczono Krystianowi Majowi za ” głosowanie na dwie ręce” (2016) i Filipowi Błażejowskiemu za “Młodzież Wszechpolska bije w Radomiu członka KOD” (2017) zdjęcie Filipa rywalizowało ze zdjęciami trójmiejskich fotoreporterów Krzysztofa Mystkowskiego i Rafała Wojczala “Wyciąganie samochodu, który wiózł Antoniego Maciarewicza, na konferencję w Rytlu po nawałnicy”.

Sponsorem wystawy jest firma Nikon

 

Poniżej przykładowe zdjęcia Krystiana Maja.