Wystawa Powarsztatowa GTF

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Filia Nr 2 “Biblioteka Oliwska” mają zaszczyt zaprezentować zdjęcia wykonane przez Uczestników Otwartych Warsztatów Fotograficznych GTF w sezonie 2013/14, w tematach: portret, architektura, krajobraz i fotografia tradycyjna.

Ekspozycja dostępna do 2 sierpnia 2014r w godzinach pracy biblioteki.

 

Otwarte Warsztaty Fotograficzne Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, to inicjatywa powstała jesienią 2013 r. na bazie wcześniejszych doświadczeń w zakresie prowadzenia darmowych kursów fotograficznych. Warsztaty te polegały na realizacji serii spotkań w tematach portretu, fotografii krajobrazowej, architektury oraz tradycyjnej fotografii srebrowej. Kolejno omawiana była zawsze teoria i podstawy, później realizowano plener lub zajęcia praktyczne a na koniec każdego tematu wszystkie przedstawione do oceny prace rzetelnie omawiano.
Ten empiryczny sposób rozwijania fotograficznych pasji oraz zdobywania i utrwalania wiedzy okazał się zyskać bardzo duże zainteresowanie nie tylko lokalnie ale i poza granicami Trójmiasta. Łącznie w zajęciach Otwartych Warsztatów Fotograficznych GTF wzięło udział kilkudziesięciu pasjonatów fotografii a spotkania plenerowe zbierały grupy dochodzące nawet do 35 osób.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy zaledwie mały fragment prac zrealizowanych przez naszych uczestników. Jest nam tym bardziej miło, że niektórzy z nich już w trakcie trwania Warsztatów zostali członkami GTF.

Najbardziej cieszy nas jednak fakt, że dzięki tym niezobowiązującym i darmowym dla uczestników spotkaniom GTF – zarówno warsztatowym, jak i poświęconym innym zagadnieniom – możemy być świadkami rozwoju fotograficznej wiedzy, umiejętności i poczucia estetyki u tak wielu osób w każdym przedziale wiekowym.

Niniejsza wystawa, utrzymuje warsztatowy charakter – nie ma założonego z góry formatu prac i opraw, a każdy z jej uczestników przygotował ekspozycję swoich zdjęć samodzielnie. Są tu więc zarówno prace w ramach, antyramach, jak i przypięte klamerkami do sznurka, czy przyklejone do ściany.

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy Filii nr 2 za gościnę.

w imieniu Zarządu GTF
Adam Dereszkiewicz
Kurator wystawy

Dokumentacja z wernisażu

 

Dokumentacja z wieszania wystawy