Adam Dereszkiewicz “Femiflorigrafie”

Polecamy wystawę Adama Dereszkiewicza pt Femiflorigrafie. Wernisaż odbył się w piątek, 2 stycznia 2015r o godzinie 18:00. Ekspozycja w Galerii Warzywniak, ul. Jacka Rybińskiego 25 w Gdańsku Oliwie do 14 stycznia.

Jest to piąta indywidualna wystawa Adama, w tym druga, której premiera odbywa się w Oliwskim “Warzywniaku”. Cały materiał plus zdjęcia dodatkowe będzie także dostępny w formie albumu fotograficznego. Realizację albumu wsparła firma najlepszefoto.pl

Polecamy przyłączenie się do wydarzenia na facebooku.

 

W opisie materiału, przeczytać możemy:

Odwieczne uwielbienie artystów dla piękna kobiecych kształtów oraz ideału kwiatostanu było i jest motorem powstania wielu prac.
Co się jednak stanie, jeśli w przekorze swej twórczej natury, odrzucimy obsesyjną dbałość o wizualne niuanse przetwarzanej materii?
Zabawimy się z Widzem interakcją Muz, rekwizytami i sposobem realizacji materiału, a na tak powstałych zdjęciach celowo nie schowamy niedoskonałości, jak to się obecnie czyni na każdym fotograficznym kroku…

Powstaną Femiflorigrafie. Skromny hołd Autora złożony wdziękom Muz i złożoności kobiecej natury. Ich radościom, nostalgii, złości, czułości, droczeniu się, zabawie, relacjom, zbliżeniom czy dystansowi. Materiał, który już od momentu jego zbierania, ponad wszechobecną przedmiotowość oraz wizualne wymuskanie obrazów stawia głównie na osobowość Muz… połączoną z drobnym akcentem kwiatowym oraz możliwą dzięki takiemu zestawieniu improwizację.

Fotorelacja z wernisażu

fot. Piotr Zabłocki