Grudzień w GTF

Tegoroczny grudzień w GTF chociaż krótki, bo tylko 3-spotkaniowy, to będzie jednak wyjątkowo ciekawy. Taką przynajmniej mamy nadzieję :)

Zaczynamy tradycyjnie – konkursem miesiąca. 3 grudnia temat Światło (Wszystko co fotografujemy jest od niego zależne. Pokażcie nam Wasze światło!)

Kolejne spotkanie – 10 grudnia: Wykład OWF na temat Filmowania lustrzankami. Prelekcję poprowadzi kolega ‘z zewnątrz’ Jarek Kur. Jarka niektórzy z Was poznali już na Warsztatach studyjnych w Kolbudach. Opowie nam o sprzęcie, podstawowych zasadach i metodach filmowania lustrzankami. O tym jak mysleć scenami i jak w mniej lub bardziej prosty sposób zmontować zebrany materiał. Uczestnicy warsztatów dostaną do wykonania zadanie, którego efekty będziemy przeglądali w styczniu.
Jacek jest z wykształcenia dr biologii, z zamiłowania fotografem i operatorem kamery. Od dłuższego czasu filmuje lustrzankami, obecnie prowadzi projekt Divecollective.

Trzecie i chyba najważniejsze w tym miesiącu spotkanie odbędzie się 17 grudnia: Mikołajkowa Fotowymiana GTF. Nasi klubowicze temat znają od wielu lat. Mikołajki GTF polegają na tym, że losowo wymieniamy się naszymi zdjęciami. W tym roku format spotkania odrobinę się zmieni i poświęcimy tej zmianie odrębny wpis z pełnym opisem i planem działania.

W dniach 24 i 31 grudnia spotkań klubowych nie będzie. Najbliższe już po nowym roku – 7 stycznia: konkurs miesiąca.