Nowy sezon 2014/15

Pierwsze spotkanie nowego sezonu odbędzie się tradycyjnie w czwartek, 4 września o 18:00. Miejsce to samo co zwykle – budynek Sceny Muzycznej GAK w Gdańsku. Zaczynamy “z grubej rury” czyli od razu konkursem miesiąca.

W tym sezonie konkursy miesiąca, dzięki pomocy Krzysztofa Jakubowskiego w ustaleniu kalendarium – będą miały tematy dopasowane do ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Zachęcamy wszystkich do brania w nich udziału. Specjalnie dobraliśmy wydarzenia ważne i ciekawe. We wrześniu są to  “Mistrzostwa Fotograficzne” w Olsztynie i “Portret” w Trzciance.

Poza tym plan wrześniowy jest typowo powakacyjny. Zajmiemy się raczej przeglądem zdjęć, w tym także pod kątem planowanej na październik/listopad zbiorowej wystawy fotografii artystycznej GTF.

Plan na wrzesień

04 Konkurs miesiąca “Człowiek, przyroda, architektura”
11 Przegląd zdjęć członków i kandydatów
18 Przegląd zdjęć na wystawę fotografii artystycznej GTF  październik/listopad
25 Przegląd zdjęć członków i kandydatów

Plany na kolejne miesiące nie są jeszcze sprecyzowane oprócz ogólnych ram. W październiku wystarujemy z kolejnym tematem Otwartych Warsztatów Fotograficznych pt “Portret w świetle błyskowym”.

Konkursy miesiąca będą miały kolejno następujące tematy:

  • 4 IX:  “Człowiek, przyroda, architektura” (Olsztyn/ Trzcianka)
  • 2 X:  “Fotografia artystyczna” (Żary)
  • 6 XI: “Pejzaż” (Czarna Białostocka)
  • 4 XII: “Polskie konteksty” – dokument/reportaż z życia w Polsce (Konin)

Uwaga, jeśli ktoś był na spotkaniu końcowym w czerwcu, warto przyjść i na rozpoczęcie, bo mamy dla Was drobną foto-niespodziankę. Będzie można zabrać do domu pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania – Wasze portrety i sytuacje autorstwa Adama (D) :)