Portret: spotkanie 2 – plener

Praktyczne spotkanie dotyczące fotografii portretowej – plener fotograficzny zorganizowany w Sopocie w ramach Otwartych Warsztatów Fotograficznych GTF.

Listopadowa prognoza pogody długo trzymała nas w napięciu, czy plener w ogóle odbędzie się ‘w plenerze’. Udało się i było całkiem ładnie i sympatycznie. Całkowicie rozproszone przez chmury światło być może nie dodało naszym zdjęciom dramatyzmu i nie pozwoliło na tworzenie charakterystycznych lub kontrastowych portretów, ale za to świetnie zdało egzamin podczas pozowania sobie nawzajem.

Był to plener wyjątkowy pod względem uczestników. Zarówno chodzi o ich ilość – dość niespotykaną jak na tego typu wydarzeniach w okolicy, ale również ich pogodę ducha, świetną współpracę między sobą a także otwartość zarówno na nowo poznane osoby jak i wymianę doświadczeń, uwag i pomysłów.

Integracja

Po pewnym czasie wysycona zdjęciami grupa przeniosła się do pobliskiej restauracji “Smak Morza” gdzie po rozgrzewającej kawie okazało się, że warunki są doskonałe do dalszych ćwiczeń fotograficznych, które w mniejszych lub większych grupach zostały uskutecznione ku zdziwieniu obsługi lokalu :)

Przegląd i ocena prac

Efekty plenerowych łowów portretowych będziemy przeglądać i oceniać 12 grudnia 2013 r o 18:00 w GAK Scena Muzyczna. Do zobaczenia :)